Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Szkoła przetrwania - Beara

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : TACTICAL GEAR
Szkoła przetrwania - Beara
Autor Wiadomość
KnocK

Wysłany: 12 Listopad 2010, 15:06   Szkoła przetrwania - Beara

Popełniłem dziś krótką recenzję Szkoły przetrwania wg Beara Gryllsa może się komuś przyda. Fanem wielkim nie jestem, ale książka nie jest zła. Fajna dla dzieciaków na prezent aby rozpoczęły survivalowo taktyczną przygodę.

When the Zombies come, I'll be ready!

Osadnik

Wysłany: 12 Listopad 2010, 16:10   

Ooo,a ja właśnie przymierzam się by ją kupić szwagrowi,sądzisz że jak tylko ogląda jego program w tv a do lasu nie zamierza chodzić książka mu się spodoba?

KnocK

Wysłany: 12 Listopad 2010, 16:18   

Myślę, że jak przeczyta to zacznie do lasu chodzić :) Książka jest fajna :) Dużo ludzi ogląda jego program z podręczników wiedzą jak przetrwać a do lasu w ogóle nie chodzą ;)

Osadnik

Wysłany: 12 Listopad 2010, 16:31   

Właśnie utwierdziłeś mnie w przekonaniu że będzie to dobry zakup,"spasiba": )

Balofy

Wysłany: 12 Listopad 2010, 17:21   

lepsza niz te jego uber biedne tandetne i chujowe pseudoprawdziwe programiki z discovery?

KnocK

Wysłany: 12 Listopad 2010, 17:38   

Zmacajcie w empiku :) ja programiki czasem oglądam bo i tak nic innego nie ma ciekawego w tv. Wiadomo, że nigdy nie zrobi sie super survivalowego podrecznika bo ciężko taką wiedzę zamknąć w 1 książce.

cynik

Wysłany: 12 Listopad 2010, 20:55   

Balofy napisał/a:
lepsza niz te jego uber biedne tandetne i chujowe pseudoprawdziwe programiki z discovery?

A ogladales kiedys jakis? Koles ewidentnie zawsze zaznacza, ze wszystko jest staged i arranged, nawet w napisach to bylo na poczatku i koncu odcinka. To jest rozrywkowy show z elementami survivalu, gdzie koles glownie pokazuje co mozna zrobic w dziczy i wybiera najbardziej widowiskowe rzeczy, proste. To nie Ray Mears, Grylls robi zupelnie inny rodzaj programu i tego nie ukrywa. Rozpierdala mnie po prostu jak internetowi znawcy "wykrywaja" swym sokolim okiem, ze koles tak naprawde wcale nie walczy o zycie w tym programie :lol:

Be ready. You're not paranoid, you're PREPARED.

Alexia

SW: Różne

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 13 Listopad 2010, 12:59   

cynik napisał/a:
Balofy napisał/a:

A ogladales kiedys jakis? Koles ewidentnie zawsze zaznacza, ze wszystko jest staged i arranged, nawet w napisach to bylo na poczatku i koncu odcinka. To jest rozrywkowy show z elementami survivalu, gdzie koles glownie pokazuje co mozna zrobic w dziczy i wybiera najbardziej widowiskowe rzeczy, proste. To nie Ray Mears, Grylls robi zupelnie inny rodzaj programu i tego nie ukrywa. Rozpierdala mnie po prostu jak internetowi znawcy "wykrywaja" swym sokolim okiem, ze koles tak naprawde wcale nie walczy o zycie w tym programie :lol:

Najlepszą dziczą w jakiej działał była bodajże stocznia w Gdyni. Cyberpunk jak nic, i nawet śmietnik wysadził :)
Z recenzji wynika, że ksiażka zawiera mniej efekciarstwa, a więcej praktycznych opisów? - bo o programach jego powiedziec tego nie można. Np. bardzo chciałam zobaczyć jak dokładnie wiąże się węzeł na linie po której on się spuszczał po zboczu - ale oczywiście węzeł pokazali już prawie gotowy, żeby było więcej czasu na oglądanie jego efekciarskiego dyndania na tej linie. I taka z tego wartość poznawcza :roll:
Z programów dzieciaki mogą nauczyć się jak nasikać do wypatroszonego węża, ale już nie jak zawiązać węzeł czy rozpalić ogień :twisted: A jak jest w książce? Ja na hasło "kultowy" w podtytule robię się podejrzliwa...

"Musicie bowiem wiedzieć, że dwa są sposoby prowadzenia walki: jeden - prawem, drugi - siłą; pierwszy sposób jest ludzki, drugi zwierzęcy, lecz ponieważ częstokroć pierwszy nie wystarcza, wypada uciekać się do drugiego."
N. Machiavelli

Balofy

Wysłany: 13 Listopad 2010, 13:42   

cynik napisał/a:
Rozpierdala mnie po prostu jak internetowi znawcy "wykrywaja" swym sokolim okiem, ze koles tak naprawde wcale nie walczy o zycie w tym programie :lol:

zaraz, czekaj, czyli stwierdzenie ze jego programy sa pseudoprawdziwe, do czego on sie sam przyzaje, czyni mnie 'interetowym znawca' i jeszcze pewnie powoduje ze to co napisalem nie jest prawda? :lol:
a jeszcze napisalem ze chujowe, no to juz w ogole nie przejdzie, w dodatku on tak nie napisal w napisach :lol:
nigga please...

KnocK

Wysłany: 13 Listopad 2010, 17:04   

W książce jest jak rozpalać ognisko, i jak wiązać węzły... kilka stron z tymi najbardziej uniwersalnymi technikami ale one wystarczą.

KnocK

Wysłany: 15 Maj 2011, 22:44   

Wyszła nowa książka "Bear Grylls - Urodzony, by przetrwać". Ogólnie nie jest zła... można poczytać przed spaniem czy w pociągu :)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : TACTICAL GEAR