Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Pytanie o szkoly Kung Fu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KUNG-FU/WUSHU
Strona 1 z 3
Pytanie o szkoly Kung Fu
Autor Wiadomość
Coeur

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 13:18   Pytanie o szkoly Kung Fu

Witajcie.
Wiele tu mowi sie o szarlatanach, samozwanczych mistrzach i oszustach. Zapytam wiec wprost, bez owijania w bawelne, ktore szkoly kung fu w Warszawie mozecie z czystym sumieniem polecic? Gdzie ktos kto aktualnie nie moze pozwolic sobie na wyjazd do chin moze nauczyc sie podstaw? Nie chodzi mi o konkretny styl, tylko ogolnie o sekcje z uczciwymi, wykwalifikowanymi nauczycielami. Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

Coeur

Breathing clearly with a machine-gun.

AdamD

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 15:12   

A może zadziałać mechanizm selekcji negatywnej? Wybrać szkoły, do których NIE NALEŻY iść pod żadnym pozorem, i zastanawiać się nad pozostałymi...
Ja bym dał "plusy i minusy"

+ yiquan (bazując bardziej na zachwycie KrzysiaT)
+ poszukać kontaktu z panem Markiem Klajdą - chuojiaofantziquan (bazując na krótkim, acz wiele mówiącym spotkaniu, które mi się kiedyś zdarzyło)

- Red Tiger (na podstawie dłuuuuugiego trenowania we wspomnianym)

Pozdrawiam,
AdamD

taaigihk

SW: Kung-Fu

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 16:31   

Mysle, ze z czystym sumieniem mozna do powyzszego dodac sekcje siedmiogwiezdnych modliszkowcow (jako te godne polecenia rzecz jasna..) :-)

Coeur

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 16:38   

Dzieki za wskazowki, a gdzie Ty teraz trenujesz?
Sa jeszcze jakies warte uwagi sekcje?

Co myslicie o Bialym Zurawiu w YMAA i instruktorze Marku Sadowskim?

A Warszawskie sekcje Siedmiogwiezdnej Modliszki? Marek Piechotka i ten Si Fu... zapomnialem jak sie nazywal :-)

A moze pan Andrzej Kalisz powie czemu warto uczyc sie w jego szkole?

Wiem ze zadaje duzo pytan... ale jestem jeszcze zielony :oops:
A kto pyta nie bladzi :)

Coeur

Coeur

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 16:40   

No wlasnie, Modliszka. Czy ten Si Fu to taki samozwanczy Si Fu o jakich pisali Tomasz i Dachenq? Czy moze kompetentny czlowiek, ktory zna sie na rzeczy. :?

taaigihk

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 16:48   

Zarowno Slawek Milczarek (to ten sifu :) ), jak i Marek Piechotka maja duza wiedze. A najwazniejsze, ze maja kontakt ze swietnym nauczycielem - Yu Tianchengiem..

AdamD

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 16:48   

Oooooo... Ale narozrabiałem :( Tak to jest jak się ma otwarte więcej niż jedno okienko eksplorera :( Ojojoj... Głupio mi strasznie :oops: :oops: :oops:
Może ktoś coś z tym zrobi (plizzzzzz) i wykasuje te kompromitujące posty :roll:
Głupio mi niemiłosiernie...

Tutaj powinno być:
YMAA i Marek Sadowski? Hmmm... Najprościej to chyba w wolnej chwili pójść i pooglądać. O ile kogoś interesuje taki program jaki oni tam realizują (i nie znaczy to że mam coś przeciwko!), to wydaje się to być dość rozsądna propozycja. Stoi w końcu za Warszawską YMAA i Markiem całe "Wielkie" YMAA, a jeśli chodzi o kompetencje- to Marek ma jakiś strasznie wysoki poziom, jeśli się to mierzy ichnią miarką...

Pozdrawiam, i przepraszam raz jeszcze,
AdamD

Coeur

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 16:53   

AdamD: Hehe, kazdemu sie moze zdazyc napisac gdzie nie trzeba.
A to cale YMAA to kompetentna organizacja? 8O I gratuluje awansu na "wojownika" :)

taighihk: A przyjazna i dogodna do treningow atmosfera u tych modliszkowcow? Jak przypuszczam Ty tam trenujesz?

Coeur

AdamD

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 17:00   

Dzięki dzięki... :)
Teraz na następny awans przyjdzie dłuuuuuugo poczekać :(

Co do YMAA. Czy kompetentna? No, ja się nie czuję kompetentny udzielać odpowiedzi na takie pytania. Z całą pewnością wydaje się być dobrze określona i stabilna. Bez wątpienia również bardzo mi się miło ćwiczyło z innym instruktorem YMAA - Mariuszem Sroczyńskim (Tai Chi). A potem trafiłem na vortal Budo, i mój światopogląd w temacie tego co jest dobre a co złe przewrócił się do góry nogami, i jeszcze nie udało mi się go pozbierać. Dzięki Dacheng... poklon ;)

Co do YMAA, to możesz spróbować poszukać sobie czegoś na sieci - np:
http://www.ymaa.com
http://www.ymaawarszawa.prv.pl/
i pewnie w tysiącu innych miejsc...

Pozdrawiam,
AdamD

taaigihk

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 17:00   

Coeur napisał/a:
taighihk: A przyjazna i dogodna do treningow atmosfera u tych modliszkowcow? Jak przypuszczam Ty tam trenujesz?

Coeur

Trenuje chuojiaofanziquan u rzeczonego Marka Klajdy. Wsrod modliszkowcow mam kilku przyjaciol, no i -pochwale sie :-) - znam mistrza Yu. Co do atmosfery to najlepiej jakby powiedzial cos ktos od nich, ale -jakby to powiedziec?- pomimo tego, ze sa zzyta grupa potrafia sie ostro napierdzielac, wiec zalezy czego szukasz :-)

taaigihk

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 17:17   

Coeur napisał/a:
A to cale YMAA to kompetentna organizacja?

Wiem, ze to nie do mnie bylo, ale co tam.. Cwiczylem w ymaa jakis rok taiji (przez jakis czas razem z AdamemD) i powiem tyle, ze bylo momentami fajnie, ale jakby poszlo w zlym kierunku.. Cala ymaa jest za duza jak na moj gust. Yang Jwing-Ming jest pewnie calkiem niezly, ale jest wokol niego za duzo panow instruktorow z wielka iloscia belek na gaciach i ciezko jest wyluskac cos dobrego z tego wszystkiego. Szkoda, bo YJM byl jednym z pierwszych, ktorzy do Polski przyjechali i przez to mi sie dobrze kojarzyl.

Coeur

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 17:24   

taaigihk: A gdzie cwiczysz, czy masz dobrego nauczyciela i fajna atmosfere? :) I mozesz powiedziec troszke o tym stylu? Ew. jakies linki. Hehe...

taaigihk

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 17:31   

Coeur napisał/a:
taaigihk: A gdzie cwiczysz, czy masz dobrego nauczyciela i fajna atmosfere? :) I mozesz powiedziec troszke o tym stylu? Ew. jakies linki. Hehe...

Coeur, cwiczymy w Warszawie. Nie jest to zadna sekcja, czy klub, a tylko nauczyciel + paru uczniow. Nauczyciel jest bardzo dobry. Pisalem o chuojiaofanzi na forum jakis czas temu, wiec, jesli chcesz, poszukaj w starszych tematach. Moglbym pewnie dodac cos wiecej, jako ze dluzej trenuje, ale w sumie jesli chcesz sie czegos dowiedziec, to tak naprawde musialbys zobaczyc. :-)

Coeur

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 21:18   

Zaraz poszukam :)

Nauczyciel i kilku uczniow... czy to znaczy, ze nie mozna sie przylaczyc?

Coeur

taaigihk

Wysłany: 8 Lipiec 2002, 23:24   

Coeur napisał/a:
Zaraz poszukam :)

Nauczyciel i kilku uczniow... czy to znaczy, ze nie mozna sie przylaczyc?

Coeur

Nie, przylaczyc sie mozna. W tej chwili regularnie cwiczacych jest 4. Granica do zaakceptowania jest liczba ok 10.
W przypadku wiekszej liczby osob spadla by jakosc nauczania przy obecnej ilosci i czasie trwania zajec.
Prowadzacy sie z nauczania kung fu nie utrzymuje.
I tyle :-)

Strona 1 z 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KUNG-FU/WUSHU