Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Karate Goju Ryu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KARATE
Strona 2 z 9
Karate Goju Ryu
Autor Wiadomość
wesley

Wysłany: 5 Marzec 2005, 14:16   

ninja65 napisał/a:
no co Wesley? Słucham.
Może sie mylę????

Na wstepie, nie macie sie czego bac. Zadnych "wojen" nie bedzie ;) ... pozwole sie tylko lekko nie zgodzic z Ninja65. :-)

Odniose sie tylko do dwoch Twoich stwierdzen:
Cytat:
japońska odmiana tego stylu nazywa się Goju Kai i jest nastawiona na zawody sportowe.

Skad takie mocne stwierdzenie? Czy to, ze sa organizowane zawody, oznacza, ze styl jest nastawiony na sport???
Z tego co wiem, trenujacy Okinawa Goju Ryu tez organizuja i startuja w zawodach... nie widze w tym nic zlego.
Cytat:
Ogólnie rzecz biorąc są to dwa odrębne style. Różnia się od siebie prawie wszystkim.

Ja majac okazje byc na seminarium z Sensei Andrews, nie dopatrzylem sie, ze cwicze "odrebny styl". Kata te same, cwiczenia te same, sposob pracy z partnerem bardzej stateczny... tak mi sie wydaje.
Rozmawialem tez na ten temat z Shihanem Lipinskim, Colemanem, Fujiwara. Wszyscy twierdza, ze roznice wystepuja, ale tylko nieznaczne. To jest ten sam styl, tylko inaczej nauczany.

Pozdrawiam

karateka1

Wysłany: 5 Marzec 2005, 15:08   

Mam pytanie do zawódników goyu-ryu- czy startujecie w zawodach robione przez inne style karate Japońskiego/ :idea: :?: :?:

A

Wysłany: 5 Marzec 2005, 19:07   

ninja65 napisał/a:
Nie bede tego tematu dalej kontynuował zeby nie zaogniać sytuacji.

Ale dla czego, bardzo ciekawią mnie różnice w tych 2 stylach.
A i tak nie podgrzejecie temperatury dyskusji bardziej niż w rozmowach przedstaiwcieli Oyama i Kiokushin. :)

To jak z tymi różnicami?

Idąc tym tokiem rozumowania, w prezydium powinni znaleźć się jeden gej, jeden imigrant, jeden niepełnosprawny, jedna osoba poczęta metodą in vitro, jedna kobieta, jeden repatriant i jeden transwestyta.

GAWEŁ

SW: Karate

Wysłany: 5 Marzec 2005, 20:34   

Sie mano Wesley.
No moim -skromnym zdaniem- jak najbardziej masz rację. Byłeś na seminarium z Andrewsem? To było to chyba jedno z pierwszych spotkań? Jeśli się nie mylę to w "skład" Goju Kai wchodzi także Jundokan Goju Ryu? A to już bardzo "okinawańska" wersja stylu...
Ninja, sam widziałem że w Goju Kai ćwiczyli z przyrzadami. A że się różnią? To fakt, ale żeby w s z y s t k i m ?

Washi

Wysłany: 5 Marzec 2005, 21:31   

karateka1 napisał/a:
Mam pytanie do zawódników goyu-ryu

Poza Polska startuja z powodzeniem w WKF, no ale pewnie Cie to za bardzo nie interesuje :wink:

http://www.virtual-it.pl/ - Wirtualizacja Serwerów, Cloud Computing, Data Center

ninja65

Wysłany: 5 Marzec 2005, 22:10   

Gaweł i wesley.
Ja tylko pytam...po co te zmiany. Jaki mają one cel. Dla mnie jest to raczej niewiedza niż wiedza :) Bez urazy. A zmiany jak dla mnie są znaczne. Ale to moje zdanie.
Pozdrawiam.

ninja65

Wysłany: 5 Marzec 2005, 22:12   

Drogi karateko 1.

Juz ci odpowiadam. Nie wiem jak moi koledzy ale ja nie mam 15 lat zeby jezdzic na zawody i zdobywac lizaki. Bez urazy
Pozdrawiam.

GAWEŁ

SW: Karate

Wysłany: 5 Marzec 2005, 22:27   

Po co zmiany?
Zmiany to ewolucja... Tak ogólnie. Chojun Miyagi też wiele spraw w tym czego nauczył się od K.Higashionna pozmieniał. Dlaczego?

ninja65

Wysłany: 6 Marzec 2005, 00:31   

Gaweł porównujesz Miyagiego do Yamaguchiego??
Jeżeli tak to chyba cos z tobą nie tak :)

karateka1

Wysłany: 6 Marzec 2005, 11:14   

ninja65 napisał/a:
Drogi karateko 1.

Juz ci odpowiadam. Nie wiem jak moi koledzy ale ja nie mam 15 lat zeby jezdzic na zawody i zdobywac lizaki. Bez urazy
Pozdrawiam.

Można prosić o inną wersję odpowiedzi , gdyż nadal nie uzyskałem odpowiedzi :(

ninja65

Wysłany: 6 Marzec 2005, 11:21   

Poza tym jezeli chcesz ewolucji to proponuje odrazu sobie karabin kupić. Można szybko strzelać. Nie trzeba tak długo ćwiczyć :) No i karabiny są teraz na topie.
Pozdrawiam.

ninja65

Wysłany: 6 Marzec 2005, 11:23   

Już ci odpowiedziałem jezeli nie zrozumiałeś to nie moja wina.
Pozdrawiam.

karateka1

Wysłany: 6 Marzec 2005, 12:14   

ninja65 napisał/a:
Już ci odpowiedziałem jezeli nie zrozumiałeś to nie moja wina.
Pozdrawiam.

No cóż tylko ty wiesz co myślisz w swojej głowie ! :wink: , ale ok :!: ja nie potrafisz odpowiedzieć nie musisz ,może ktos się znajdzie :wink:

wesley

Wysłany: 6 Marzec 2005, 16:58   

ninja65 napisał/a:
Gaweł i wesley.
Ja tylko pytam...po co te zmiany. Jaki mają one cel. Dla mnie jest to raczej niewiedza niż wiedza :) Bez urazy. A zmiany jak dla mnie są znaczne. Ale to moje zdanie.
Pozdrawiam.

Ninjo65... bo troche sie pogubilem. Podaj jakies konkretne, wielkie roznice miedzy Goju Kai a Okinawa. Ja mialem doczynienie "troche" z wersja Okinawska, i NIE WIDZE "znacznych roznic".

Pozdrawiam

wesley

Wysłany: 6 Marzec 2005, 17:01   

GAWEŁ napisał/a:
Sie mano Wesley.
... Byłeś na seminarium z Andrewsem? To było to chyba jedno z pierwszych spotkań?

To bylo Seminarium w Bydgoszczy.
Zreszta, tak na marginesie, to my sie znamy z kursu instruktorskiego Goju Ryu :-)

Pozdrawiam

Strona 2 z 9
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KARATE