Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
JKD Brodnica: TWJKD Polska

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BAZA KLUBÓW
JKD Brodnica: TWJKD Polska
Autor Wiadomość
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 3 Sierpień 2017, 11:30   JKD Brodnica: TWJKD Polska

Zapraszamy wszystkich chcących poznać i trenować autentyczną sztukę walki Bruce'a Lee, z linii przekazu Sifu Ted'a Wonga, czyli Ted Wong Jeet Kune Do. Czym jest TWJKD ?

Ted Wong Jeet Kune Do jest to sztuka walki Jeet Kune Do i jej nauka, w taki sposób w jaki Ted Wong został nauczony przez Bruce'a Lee, oraz to jak ją rozumiał i w jaki sposób się w niej rozwinął. Sifu Ted Wong nie dodał nic do JKD, poza czasem i oddaniu poświęconemu na lepsze poznanie i zrozumienie sztuki walki Jeet Kune Do, poprzez lata ćwiczeń materiału którego został nauczony osobiście przez Bruce?a Lee, i poprzez nauczanie Jeet Kune Do. Przez wielu, np. Linde Lee (żonę Bruce'a Lee) ta linia przekazu jest uznawana za najbliższą Bruce?owi Lee.


Jesteśmy autoryzowaną grupą treningową Jeet Kune Do sztuki walki stworzonej przez Bruce?a Lee, nauczanej z bezpośredniej linii przekazu Sifu Ted' Wonga.

Grupa treningowa Jeet Kune Do w Brodnicy to osoby, które są oddane ćwiczeniu, zgłębianiu i rozwijaniu się w sztuce walki Jeet Kune Do.

Prowadzącym treningi grupy jest Michał Czapla, uczeń Joaquina Marcelo, certyfikowany w Jeet Kune Do osobiście przez Joaquina Marcelo, a także prywatny uczeń Stefana Nikandera. Michał Czapla, ma ogromny zaszczyt być jedyną osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted'a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce?a Lee. Michał Czapla jest jedynym Polakiem autoryzowanym do nauczania Jeet Kune Do przez Sifu Ted'a Wonga i Stefana Nikandera, naucza również za zgodą i autoryzacją Joaquina Marcelo. Michał Czapla jest jedyną osobą w Polsce mogącą nauczać JKD z przekazu Sifu Ted'a Wonga to on sprowadził tę linię przekazu do Polski. Jest on szanowanym i cenionym w Europie jak i na świecie przedstawicielem TWJKD . Posiada również państwowe uprawnienia instruktorskie w sztukach walki, jako instruktor samoobrony.

Grupa JKD w Brodnicy obecnie rozwija się pod patronatem Joaquina Marcelo i jest jedyną w Polsce autoryzowaną grupą Jeet Kune Do nauczanego z linii przekazu Sifu Ted'a Wonga.

Treningi TWJKD, mają miejsce w WS Sport Fitness Club ul. Mazurska 19 w Brodnicy we wtorki o godz. 20:00-22:00 i czwartki o godz. 20:00-22:00. W okresie wakacyjnym treningi mają miejsce w OSiR w Brodnicy na ul Królowej Jadwigi w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 19:30-21:00

Kontakt: jkd15@o2.pl

Informacje

http://jkdbrodnica.blogx.pl/


Zapraszamy!!!!
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 3 Sierpień 2017, 11:32   

TWJKD w POLSCE


Można śmiało powiedzieć, że jedynym Ośrodkiem i stolicą TWJKD w Polsce jest Brodnica.

Tu mieszka i trenuje jedyny certyfikowany do nauczania JKD z przekazu Ted'a Wonga, uczeń Joaquina Marcelo: certified coach Michał Czapla.


Michał Czapla to człowiek z pasją i ogromnym zaangażowaniem, który w prowadzenie zajęć wkłada wiele energii zapału i serce. Treningi są samą przyjemnością, okupione oczywiście często dużym wysiłkiem fizycznym, bo przecież -nic za darmo- wyników nie osiąga się przez dobrą wolę lecz przez wytrwałość, trening , dyscyplinę i wiedzę pozyskaną od mistrza.

Michał Czapla żeby zostać mistrzem, mimo młodego wieku, zdołał już przebyć długą drogę.

Zaczął trenować sztuki walki w wieku 6 lat, począwszy od Karate, w którym zdobył mistrzostwo Brodnicy w roku 1998.

Następnie trenował filipińską sztukę walki Eskrima Doce Pares pod okiem Pawła Jagusza, zdobywając wielokrotnie Mistrzostwa Polski oraz brązowy i złoty medal na Mistrzostwach Europy.
W tym samym czasie Michał trenował jednocześnie boks pod okiem Waldemara Sypniewskiego, poznając i przy okazji trenując z wieloma mistrzami z innych styli sztuk walki.

Michał Czapla wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w sztukach walki na prestiżowych zawodach o randze krajowej i europejskiej.

Wybrane osiągnięcia:

1998 Mistrzostwo Brodnicy w Karate Shotokan,
2000- Mistrzostwa Polski (Jabłonowo Pomorskie)- 1 miejsce semi kontakt (kategoria junior), Eskrima Doce Pares

2001- Mistrzostwa Polski (Jabłonowo Pomorskie)- 2 miejsce semi kontakt (kategoria junior), Eskrima Doce Pares

2002 ? Mistrzostwa Polski (Toruń) - 1 miejsce semi kontakt (kategoria open), Eskrima Doce Pares2003 MISTRZOSTWA EUROPY WE WROCŁAWIU
III miejsce (brązowy medal)2004 Mistrzostwa Polski-1 miejsce w semi kontakt, wygrana liga noża (Jabłonowo Pomorskie), Eskrima Doce Pares

2005- Mistrzostwa Polski w Jabłonowie Pomorskim Eskrima Doce Pares

I miejsce w walkach full kontakt (kategoria open),
II miejsce w walkach semi kontakt (kat. open),
Tytuł najlepszego technika Mistrzostw2005 MISTRZOSTWA EUROPY FILIPIŃSKICH SZTUK WALKI W BERLINIE
I miejsce
w kategorii full kontakt na zasadach WEKAF w walkach na jeden kij.Miał wiele osiągnięć, jednak to wciąż nie była ta droga, która miała być najważniejsza, sposób postrzegania sztuk walki przez Michała odmienił się, gdy poznał Sifu Ted'a Wonga: ostatniego prywatnego ucznia i sparing partnera Bruce'a Lee. Po spotkaniu z Ted'em Wongiem, został uczniem Stefana Nikandera, a następnie Joaquina Marcelo. Michał Czapla został certyfikowany do nauczania Jeet Kune Do osobiście przez Joaquina Marcelo.Co ważne:

Michał Czapla, jest jedyną osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted'a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce'a Lee.
Michał Czapla to także jedyny Polak autoryzowany do nauczania Jeet Kune Do przez Sifu Ted'a Wonga i Stefana Nikandera, naucza również za zgodą i autoryzacją Joaquina Marcelo.

Jest jedyną osobą w Polsce mogącą nauczać JKD z przekazu Sifu Ted'a Wonga, to on sprowadził tę linię przekazu oraz tak zwane "Oryginalne JKD" do Polski.

Michał Czapla to szanowany i ceniony w Europie jak i na świecie przedstawiciel TWJKD- świetny coach, niezwykle przyjaźnie nastawiony do świata i ludzi. Człowiek z wielkim potencjałem i gromadą pozytywnej energii, którą można pozyskać na prowadzonych przez niego treningach.Grupa JKD w Brodnicy obecnie rozwija się pod patronatem Joaquina Marcelo i jest jedyną w Polsce autoryzowaną grupą Jeet Kune Do nauczanego z linii przekazu Sifu Ted'a Wonga.

Zapraszamy na treningi do Brodnicy-stolicy autentycznej sztuki walki Bruce'a Lee w Polsce, gdzie można poznać i trenować sztukę walki Bruce'a Lee z rzetelnego przekazu i pod fachowym okiem i gdzie mają miejsce największe wydarzenia w Polsce odnośnie Jeet Kune Do.

Informacje:

http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje/

lub Strona Facebook: Jeet Kune Do Brodnica

Youtube channel https://www.youtube.com/u...w_as=subscriber
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 7 Sierpień 2017, 21:16   

Jeśli chcesz poznać tą linię przekazu Ted Wong Jeet Kune Do, uznaną przez Lindę Lee za najczystszą linię przekazu JKD, to zapraszamy na treningi do Brodnicy jedynego miejsca w Polsce gdzie można trenować TWJKD, czyli Jeet Kune Do sztukę walki Bruce'a Lee według przekazu Sifu Ted'a Wonga, protegowanego Bruce'a Lee.


Prowadzącym treningi grupy jest Michał Czapla, uczeń Joaquina Marcelo, certyfikowany w Jeet Kune Do osobiście przez Joaquina Marcelo, a także prywatny uczeń Stefana Nikandera. Michał Czapla, ma ogromny zaszczyt być jedyną osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted'a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce'a Lee. Michał Czapla jest jedynym Polakiem autoryzowanym do nauczania Jeet Kune Do przez Sifu Ted'a Wonga i Stefana Nikandera, naucza również za zgodą i autoryzacją Joaquina Marcelo. Michał Czapla jest jedyną osobą w Polsce mogącą nauczać JKD z przekazu Sifu Ted'a Wonga to On sprowadził tę linię przekazu do Polski. Jest on szanowanym i cenionym w Europie jak i na świecie przedstawicielem TWJKD .

http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje/

http://jkdbrodnica.blogx.pl/

http://jkdbrodnica.blogx.pl/galeria/

Zapraszamy na treningi do grupy JKD Brodnica do stolicy i centrum Autentycznej sztuki walki Bruce'a Lee w Polsce!
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 13 Sierpień 2017, 12:09   

Jeśli jesteście państwo zainteresowani zorganizowaniem seminarium TWJKD z Michałem Czaplą w waszej miejscowości ,ponieważ nie jesteście w stanie przyjechać do Brodnicy, lub lekcjami indywidualnymi ponieważ nie odpowiada Wam grafik treningów, zapraszamy do kontaktu poprzez email:

jkd15@o2.pl
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 19 Sierpień 2017, 20:14   

Zapraszamy na naszą stronę jedynej autoryzowanej grupy TWJKD na Polskę: Jeet Kune Do Brodnica na Facebooku.
Tam znajdziecie wiele informacji, zdjęć, materiałów wideo, artykułów autentycznych notatek Bruce'a Lee, informacji, filmików i zdjęć z treningów i seminariów, wiele ciekawostek, aktualności i newsów ze świata Jeet Kune Do. Zapraszamy do odwiedzenia i zapoznawania się z informacjami.

https://www.facebook.com/tedwongjkdpoland/
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 2 Wrzesień 2017, 21:15   

Treningi TWJKD na Polskę

Poniedziałki 19:30-21:00
Czwartki 19:39-21:00

OSiR Brodnica ul Królowej Jadwigi 1, Brodnica

Treningi prowadzi Michał Czapla, certyfikowany instruktor Jeet Kune Do, jedyny Polak autoryzowany do nauczania TWJKD na Polskę, to On sprowadził linię przekazu Ted'a Wonga do Polski.

Więcej informacji w linku
http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje
Ted Wong Jeet Kune Do jest to sztuka walki Jeet Kune Do i jej nauka, w taki sposób w jaki Ted Wong został nauczony przez Bruce'a Lee, oraz to jak ją rozumiał i w jaki sposób się w niej rozwinął. Sifu Ted Wong nie dodał nic do JKD, poza czasem i oddaniu poświęconemu na lepsze poznanie i zrozumienie sztuki walki Jeet Kune Do, poprzez lata ćwiczeń materiału którego został nauczony osobiście przez Bruce'a Lee, i poprzez nauczanie Jeet Kune Do. Przez wielu, np. Linde Lee (żonę Bruce'a Lee) ta linia przekazu jest uznawana za najbliższą Bruce'owi Lee.
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 2 Listopad 2017, 09:53   

Jeśli chciałbyś zacząć trenować Jeet Kune Do z linii przekazu Sifu Ted'a Wonga (możliwie najczystsza i najbliższa linia przekazu sztuki walki Bruce'a Lee) zapraszamy na treningi do Brodnicy, jedynego miejsca w Polsce gdzie można trenować TWJKD. Więcej informacji na stronie www.jkdbrodnica.blogx.pl
Nowy nabór do grupy, a także możliwość treningów prywatnych od Stycznia.
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 17 Lipiec 2018, 11:44   TWJKD Polska

Treningi Ted Wong Jeet Kune Do mają miejsce w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy w poniedziałki i czwartki godz. 19:30-21:00.
Możliwość treningów prywatnych (w grupie 2-4 osobowej) lub indywidualnych (1 na 1) w soboty godz 10:00-16:00, po uprzednim zarezerwowaniu miejsca. ( telefonicznie bądź mailowo). Kontakt na stronie JKD Brodnica na Facebooku.

Prowadzącym treningi grupy jest Michał Czapla, uczeń Joaquina Marcelo, certyfikowany w Jeet Kune Do osobiście przez Joaquina Marcelo, a także prywatny uczeń Stefana Nikandera. Michał Czapla, ma ogromny zaszczyt być jedyną osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted'a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce?a Lee. Michał Czapla jest jedynym Polakiem autoryzowanym do nauczania Jeet Kune Do przez Sifu Ted'a Wonga i Stefana Nikandera, naucza również za zgodą i autoryzacją Joaquina Marcelo. Michał Czapla jest jedyną osobą w Polsce mogącą nauczać JKD z przekazu Sifu Ted?a Wonga to on sprowadził tę linię przekazu do Polski. Jest on szanowanym i cenionym w Europie jak i na świecie przedstawicielem TWJKD .

Grupa JKD w Brodnicy jest jedyną w Polsce autoryzowaną grupą Jeet Kune Do nauczanego z linii przekazu Sifu Ted?a Wonga. Jednocześnie jest stolicą autentycznej sztuki walki jkd gdzie mają co roku miejsce jedne z największych wydarzeń JKD już od wielu lat.

Treningi TWJKD, mają miejsce w Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Królowej Jadwigi 1 w Brodnicy w poniedziałki o godz. 19:30-21:00 i czwartki o godz. 19:30-21:00.

Kontakt: jkd15@o2.pl
http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje/
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 17 Lipiec 2018, 12:03   To nie jest mieszanie sztuk walki

-X to Jeet Kune Do
-Y to style jaki będziesz reprezentować
- Aby reprezentować i nauczać Y dana osoba musi trenować swych uczniów zgodnie z założeniami Y
- To samo tyczy się kogokolwiek , kto jest wykwalifikowany i autoryzowany do nauczania X.
- Aby uzasadnić pomieszanie X z Y należy zaprzeczyć Y- ale wciąż nazywać to Y.
- Człowiek, jak go nazywasz to ten który jest szlachetny trzymać się drogi którą obrał.
- Ogród róż wyda róże, ogród fiołków wyda fioki.

Źródło (Bruce Lee Jeet Kune Do, komentarze na temat sztuk walki str 50-51) Ten list napisał Bruce Lee do jednego ze swych uczniów który chciał pomieszać techniki JKD z Kenpo Karate.

W Polsce wielu tzw "instruktorów" przez lata twierdziło że nauczają JKD, błędnie twierdząc, że jkd to jedynie koncepcja,idea, filozofia a nie sztuk walki, że polega na mieszaniu różnych elementów sztuk walk z sobą jednocześnie nie będąc upowżnionym do nauczania JKD, lub na podstawie zrobionego zdjęcia podczas jednego seminarium twierdzą że z kimś ćwiczyli. Nie ćwiczyli tylko brali udział w seminarium, ćwiczyli to w parze z innym uczestnikiem seminarium. Nie dawajcie się nabierać na teorie samozwańczych instruktorów JKD ,który przez lata twierdzili że JKD to jedynie koncepcja, lub inne kłamstwa typu że Bruce Lee z Danem Inosanto po przeanalizowaniu ponad 2500 książek wybrali różne techniki i stworzyli JKD mieszając z sobą je wszystkie razem . To wszystko kłamstwa i osoby które tak twierdzą lun kiedykolwiek twierdziły nie nauczały JKD co więcej nie mogły go nauczać bo 1. nie były upoważnionego do jego nauczania 2. nie znały JKD więc jak mogły/mogą nauczać coś czego nie znają. 3. Trenowały JKD zaledwie 2 lub 3 razy w życiu i twierdzą że nauczają JKD ale jak mogą nauczać czegoś w czym sami dopiero stawiają pierwsze kroki i wykonują techniki źle.
Dlatego nie bójcie się ich pytać czy są autoryzowani w jakiej sztuce walki i przez kogo, bo certyfikat za udział w seminarium nie oznacza, upoważnienia do nauczania JKD. Nie chodzi o uprawianie polityki ale o to jak sam powiedział Bruce aby "Szczerze wyrażać samego siebie, nie oszukując samego siebie." i o zachowanie autentyczności nauk Bruce'a Lee. Dlatego już nie musicie dawać im się oszukiwać i marnować czas i pieniądze bo możecie przyjechać do Brodnicy, gdzie macie pewność że jest nauczana sztuka walki Bruce'a Lee uczciwie i należycie.
I jak widać czarno na białym Bruce Lee sam twierdził że JKD to nie mieszanie sztuk walki z sobą oraz że nie ma w nim miejsca na samozwańczych instruktorów, lub takich co non stop zmieniają zdanie na temat tego co nauczają, raz tego, a raz tego, uważał za nieszlachetne działanie. Więc tego typu osoby działają sprzecznie z tym co twierdził twórca Jeet Kune Do Bruce Lee.


Informacje na temat czym jest Jeet Kune Do
http://jkdbrodnica.blogx.pl/jeet-kune-do/

i Ludzi świata Jeet Kune Do- ładnie opisane co reprezentuje i naucza, dana linia przekazu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jeet_Kune_Do#Ludzie_%C5%9Bwiata_Jeet_Kune_Do


Walk On!
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 24 Marzec 2019, 12:33   

Treningi Jeet Kune Do- Droga Przechwytującej Pięści; Naukowa Sztuka Walki Bruce'a Lee.
Treningi TWJKD prowadzi jedyny w Polsce certyfikowany instruktor JKD z przekazu Sifu Ted'a Wonga: Michał Czapla- uczeń Joaquina Marcelo, certyfikowany w Jeet Kune Do osobiście przez Joaquina Marcelo, a także prywatny uczeń Stefana Nikandera. Michał Czapla, ma ogromny zaszczyt być jedyną osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted'a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce'a Lee. Michał Czapla to jedyny Polak autoryzowany do nauczania Ted Wong JKD, pionier Autentycznego Jeet Kune Do w Polsce,
TRENINGI:
Poniedziałki: 19:00-21:30 (grupa dzieci od 19:00-20:00)
Czwartki: 19:00-20:30
Sobota (treningi prywatne): 10:00-16:00
Seminaria (możliwość zorganizowania 1 bądź 2 dniowego seminarium TWJKD z Michałem Czaplą w Polsce lub za granicą, po ustaleniu terminu)
Kontakt:
jkd15@o2.pl
tel. 661699119
http://jkdbrodnica.blogx.pl/


 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
Warhead


SW: Różne
Wiek: 41
Dołączył: 02 Gru 2002
Posty: 4638

Pomógł: 17 razy
Wysłany: 27 Marzec 2019, 09:00   

A co to jest "Ted Wong JKD" ?
JKDBrodnica napisał/a:
Treningi Jeet Kune Do- Droga Przechwytującej Pięści; Naukowa Sztuka Walki Bruce'a Lee.
Treningi TWJKD prowadzi jedyny w Polsce certyfikowany instruktor JKD z przekazu Sifu Ted'a Wonga: Michał Czapla- uczeń Joaquina Marcelo, certyfikowany w Jeet Kune Do osobiście przez Joaquina Marcelo, a także prywatny uczeń Stefana Nikandera. Michał Czapla, ma ogromny zaszczyt być jedyną osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted'a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce'a Lee. Michał Czapla to jedyny Polak autoryzowany do nauczania Ted Wong JKD, pionier Autentycznego Jeet Kune Do w Polsce,
TRENINGI:
Poniedziałki: 19:00-21:30 (grupa dzieci od 19:00-20:00)
Czwartki: 19:00-20:30
Sobota (treningi prywatne): 10:00-16:00
Seminaria (możliwość zorganizowania 1 bądź 2 dniowego seminarium TWJKD z Michałem Czaplą w Polsce lub za granicą, po ustaleniu terminu)
Kontakt:
jkd15@o2.pl
tel. 661699119
http://jkdbrodnica.blogx.pl/


 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 748
Skąd: Brodnica

Wysłany: 29 Marzec 2019, 00:03   

Warhead napisał/a:
A co to jest "Ted Wong JKD" ?


Co to jest TWJKD ?
Ted Wong Jeet Kune Do

Przede wszystkim, należy podkreślić że nazwa "Ted Wong Jeet Kune Do (TWJKD) nie oznacza innej gałęzi, czy wersji sztuki walki stworzonej przez Bruce'a Lee. Przeciwnie, Ted Wong Jeet Kune Do, jest niczym więcej niż udoskonaleniem (ostatecznym etapem ewolucji/rozwoju sztuki nauczanej przez Lee- Ted Wong jako jedyny poznał finalne rozwinięcia i etapy rozwoju JKD)i nauki Ted'a Wonga w taki sposób w jaki zostały mu przekazane osobiście przez Bruce'a Lee, twórcę Jeet Kune Do.

Ted Wong Jeet Kune Do jest to sztuka walki Jeet Kune Do i jej nauka, w taki sposób w jaki Ted Wong został nauczony przez Bruce'a Lee, oraz to jak ją rozumiał i w jaki sposób się w niej rozwinął. Sifu Ted Wong nie dodał nic do JKD, poza czasem i oddaniem poświęconemu na lepsze poznanie i zrozumienie sztuki walki Jeet Kune Do, poprzez lata ćwiczeń materiału którego został nauczony osobiście przez Bruce'a Lee, i poprzez nauczanie Jeet Kune Do. Przez wielu (Allen Joe, Mito Uyehara, Herb Jackson), np. Linde Lee (żonę Bruce'a Lee) ta linia przekazu jest uznawana za najbliższą Bruce'owi Lee.

W przeciwieństwie do tego co robią "inne" wersje sztuki walki powołujące się na Lee (JKD Koncepcje), które mieszają różne style sztuk walki z sobą pod szyldem sztuki Bruce'a. Ted Wong jedyne co dodał to czas poświęcony na trening i poświęcenie na rozwijanie się w naukach otrzymanych osobiście przez Bruce'a Lee. Oczywiście, każda osoba ma swoje indywidualne cechy, które go charakteryzują i Ted Wong rozwijał się umacniając swoje, ale cały czas zachowując strukturę sztuki walki, której nauczył się od swego instruktora. Był prawdziwym przykładem czym faktycznie jest Jeet Kune Do.

http://jkdbrodnica.blogx.pl/twjkd/

Kim był Ted Wong ?
Ted Wong- ostatni prywatny, jak również najbliższy uczeń Bruce'a Lee, a także jego sparring partner i przyjaciel, który spędził na treningu JKD pod okiem Bruce'a więcej czasu niż ktokolwiek inny. Jako jedyny poznał ostatnie rozwinięcia Jeet Kune Do. Przez wielu uznany za protegowanego Bruce'a Lee, nauczający JKD najbliższe temu które ćwiczył Bruce Lee. Został certyfikowany w Jeet Kune Do osobiście przez Bruce'a Lee.

P.S.
Już w poprzednich tematach, to opisałem. ;-)
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BAZA KLUBÓW
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Template edit by: quaint.pl  | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group