Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Nowoczesne zasady odzywiania

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE
Nowoczesne zasady odzywiania
Autor Wiadomość
Czesław

Wysłany: 13 Wrzesień 2017, 10:12   Nowoczesne zasady odzywiania

Cytat:

Uaktualnione i rozszerzone wydanie bestsellerowej książki, która zmieniła życie wielu milionów osób na całym świecie

Naukowcy nie mają żadnych wątpliwości, a wyniki ich badań są jednoznaczne ? każdy może znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju raka, chorób serca czy cukrzycy, zmieniając swoją dietę.

Ponad trzydzieści lat temu światowej sławy specjalista w zakresie nauk o odżywianiu T. Colin Campbell wraz ze swoim zespołem rozpoczął w Chinach wyjątkowy projekt badawczy. Było to najobszerniejsze z przeprowadzonych kiedykolwiek badań nad związkiem między dietą a rozwojem chorób cywilizacyjnych. Uzyskane wyniki i przeprowadzone doświadczenia przekonały naukowców o szkodliwości diety bogatej w białko zwierzęce i ogromnych korzyściach zdrowotnych wynikających ze spożywania nieprzetworzonych produktów roślinnych.

W 2005 roku dr T. Colin Campbell z synem Tomem, również lekarzem, podzielili się swoją wiedzą ze wszystkimi, pisząc Nowoczesne zasady odżywiania, które uznano za jeden z najważniejszych tytułów w historii o diecie i zdrowiu.

Wzbogacone nowymi treściami drugie wydanie tej przełomowej książki zawiera najnowsze, niepodważalne dowody dobroczynnego wpływu diety roślinnej na nasze zdrowie, a także aktualne informacje o zmianach w systemie medycznym i korzyściach, jakie mogą odnieść pacjenci z rosnącego zainteresowania żywieniem opartym na produktach roślinnych.

Nowoczesne zasady odżywiania ? wydanie uaktualnione i rozszerzone to książka, która niesie jasne i zwięzłe przesłanie, obalając przy tym liczne mity na temat zdrowia i porządkując panujący chaos informacyjny.

https://www.dobre-ksiazki...ia-p715628.html

Cytat:
Ciężko opisać tą książkę jednym słowem. Zdejmuje powoli klapki z naszych oczu, kiedy ją czytamy. Bardzo wiele mi uświadomiła i kompletnie wywróciła moje podejście zarówno do odżywiania, jak i przemysłu spożywczego, farmakologicznego. Dodatkowo trudno poddać w wątpliwość jej treść - tak obszerna bibliografia robi wrażenie. Bardzo się cieszę, że miałam szczęście ją przeczytać i mieć tą wiedzę, do której niestety nie da nam dostępu ani telewizja, ani bardziej popularne publikacje. Polecam! Ale również ostrzegam, bo po przeczytaniu Wasze życie może już nie być takie same.

Cytat:
Co tu dużo pisać. Każdy kto interesuje się zdrowiem i chce być zdrowy musi to przeczytać. Dla mnie ta książka to jak biblia dla chrześcijan. Poza tym wielu innych autorów, którzy napisali książki o zdrowym odżywianiu opiera się na książkach tego autora. Facet kompetentny bo przeprowadził wiele badań z zakresu wpływu jedzenia na zdrowie. Druga sprawa na którą mało kto zwraca uwagę. Autor jest po osiemdziesiątce i cieszy się dobrym zdrowiem. Wszystko co napisał jest bardzo logiczne i wydaje się oczywiste tylko że ciężko samemu byłoby wpaść na takie rewelacje z zakresu odżywiania

więcej opinii na ceneo

nedohin

Wysłany: 13 Wrzesień 2017, 11:28   

Od paru tysięcy lat wiadomo ze dieta roślina (bądź umiarkowana), dużo ruchu i bycie dobrym człowiekiem dla innych jest gwarantem zdrowia. Patrząc się na religię typu judaizm, buddyzm, hinduizmu czy nawet chrześcijaństwo każda z nich ma w swojej doktrynie zasady zdrowego życia i wymaga ich przestrzegania. Problem w tym ze większość z nas oczekuje ze jedząc byle jak, obijajac się i troszcząc się tylko o własne egoistyczne potrzeby będziemy zdrowi bo naukowcy, szamani czy bioenergoterapeuci dadzą nam jakieś panaceum na wieczne zdrowie...

Prawda natomiast jest ciężka bo żeby być zdrowym trzeba dbać w takim samym stopniu o dietę (nie przejadac się, jeść o właściwych porach, jeść zrownowazenie), ruch (unikać bezruchu i rozwijać równomiernie cechy fizyczne) i psychikę (nie łamać zasad moralnych, tworzyć zdrowe relacje z innymi ludźmi, medytować, itp.).

Problem w tym ze takie życie wymaga nieustannej pracy nad sobą, konsekwencji, silnej woli i wielu wyrzeczeń. Ogólnie rzecz ujmując dużo wysiłku i niewiele lenistwa. Większość z nas natomiast całe życie kombinuje żeby przy możliwie najmniejszym wysiłku mieć jak najwięcej przyjemności niskiego rzedu oczekując ze nie będzie z tego żadnych konsekwencji. Dlatego wiele z największych biznesów na świecie jest związanych z lekami, alkoholem, tytoniem, narkotykami i prostytucja...

czarny msciciel

Wysłany: 25 Luty 2018, 22:24   

Cytat:
opartłem się na wynikach badania chińskiego tj najdłużej trwającego badania wpływu diety na zdrowie człowieka.

mowisz jak rozumiem o China Study /China?Cornell?Oxford Project ?
Zdajesz sobie pewno sprawe ze to study ma swoich krytykow, calkiem sporo - w tym naukowcow i jest raczej kontrowersyjne?
poczynajac od tego ze to observational study - czyli jako takie wlasciwie nie powinno szluzyc do wyciagania zadnych wnioskow ogolnych, raczej do dalszych badan.
znajdziesz wiele linkow na sieci krytykujacych to study,
pamietam ze lata temu ja przecyztalem np. to :
http://www.catalystathlet...oteinDebate.pdf czyli dr Paleo vs dr Vege

Czesław

Wysłany: 26 Luty 2018, 06:42   

Tak, mówię o tym badaniu. Dzięki za linka, poczytam

jerz
niewidzialna ręka

SW: BJJ

Wysłany: 26 Luty 2018, 08:35   

Więcej:

https://sciencebasedmedicine.org/385/

https://sciencebasedmedicine.org/the-china-study-revisited/

Czesław

Wysłany: 26 Luty 2018, 08:37   

Napisałem wcześniej że poczytam, ale to niewłaściwe słowo-chcę zapoznać się z krytycznymi opiniami wnikliwie.

dzięki

jerz
niewidzialna ręka

SW: BJJ

Wysłany: 26 Luty 2018, 09:35   

Ok. W takim razie jeszcze jeden link :)

https://deniseminger.com/the-china-study/

Ten link nie dotyczy to książki a filmu na podstawie tej książki. Artykuł bardzo długi i oprócz momentami irytujących śmieszków i heheszków bardzo szczegółowo opisujący problemy filmu/książki i badań na bazie których powstała.
https://deniseminger.com/2011/09/22/forks-over-knives-is-the-science-legit-a-review-and-critique/

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE