Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Jak nosić duzy nlz?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : TACTICAL GEAR
Jak nosić duzy nlz?
Autor Wiadomość
uirapuru

SW: Capoeira

Wysłany: 12 Grudzień 2011, 01:04   Jak nosić duży nóż?

Nie, nie mam zamiaru ! Ale zaciekawiony bardziej jestem - jakie są patenty na noszenie dużego noża (np. tego Kabara co dostałem od kobiety mojej) "na codzień" ? Oczywiście w formie ukrytej pod ubraniem. Robi się do tego szelki, czy coś?

Graduado Uirapuru Capoeira Camangula w Olsztynie: www.capoeiraolsztyn.pl
Kontakt: 604411089 | klub@capoeiraolsztyn.pl | gg:2096367
www.napieram.pl :: bjj.wroclaw.pl

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 12 Grudzień 2011, 06:59   

Szelki taktyczne założone tak aby wydobycie było płynnym nie łamanym ruchem. Mniej skryte za to wygodniejszy na pasku z tylu poziomo lub na udzie.

Akahige

Wysłany: 12 Grudzień 2011, 14:10   

Cytat:
Nie, nie mam zamiaru ! Ale zaciekawiony bardziej jestem...

Dobra, dobra, nie poznaję kolegi! ;-)
Z tym kabarem to trudna sprawa, bo to kawał nożydła jest. W tym fragmencie pewnego kultowego filmu o nożownikach widać stosowne szelki:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

P.S. Oooo! Ktoś zamieścił na youtube cały, kultowny film o nożownikach:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

uirapuru

Wysłany: 12 Grudzień 2011, 20:52   

Akahige: film mega ;D już mi sie podoba :) Myslalem na poczatku ze dałeś Nożownika z Del Toro, ale to wyglada na cos fajnego ;D

Warhead: pomysł z nożem poziomo na nerkach mega, 5 minut zabawy ze starym materiałowym paskiem i trytytkami i jest tak:

PS. ponownie uspokajam, nie, nie zabieram (dużego) noża na spacery

Akahige

Wysłany: 12 Grudzień 2011, 21:15   

Cytat:
Myslalem na poczatku ze dałeś Nożownika z Del Toro...

"Nożownik" może być, ale twórcy nie mogli się zdecydować czy zrobić z niego film survivalowy, czy nożowniczy, w efekcie nie ma on jakiegoś specyficznego klimatu.
"Exposure", aka "Hight Art" aka...jeszcze parę innych tytułów widziałem po raz pierwszy w TVP na początku lat 90-tych ( pod polskim tytułem "Sztuka zabijania", późniejsze wznowienia nosiły tytuł "Kunszt" ). I od razu chciałem zostać nożownikiem! Ten klimacik, Brazylia, Rio de Janeiro, prawdziwe kurwy, bandyci i nożownicy - nie jakieś maminsynki z dobrych domów, co to na Polach Mokotowskich, co weekend udają, że walczą nożami z gąbki dla dzieci... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ;-)

mariaczi

SW: Zapasy

Wysłany: 12 Grudzień 2011, 22:44   

Akahige napisał/a:
udają, że walczą nożami z gąbki

Zjazd :twisted:

To żadne udawanie, my naprawdę walczymy tymi gąbkami. Udawanie walki gąbką to już byłby soft core :)

Hiperwentylacja powoduje wyczyszczenie organizmu z dwutlenku węgla, co może prowadzić do (...) dolegliwości zwanej fachowo utonięciem. {Pedro}

Popiołek jest szybszy, ale ja jestem szybszy. {Żetan}

dzey
vae victis

SW: JJ

Wysłany: 13 Grudzień 2011, 04:04   Re: Jak nosić duży nóż?

uirapuru napisał/a:
jakie są patenty na noszenie dużego noża

zalezy co masz na sobie:
- jesli masz krotkie ciuchy bo jest lato, to jest problem, ale nadal mozna pocudowac z IWB, czyli noz masz wewnatrz gaci (lub ew wewnatrz przednich kieszeni spodni, glownie jesli masz jeansy bo maja glebokie, sztywne kieszenie)

- jesli masz dluzsze ciuchy (np kurtke) to juz jest pelen luz, bo mozna nosic na szelkach (pod pacha, albo na plecach po skosie w dol) albo na pasku (poziomo na plecach wzdluz paska, albo pionowo w dol z boku ciala tak jak np telefon komorkowy na pasku)

generalnie duzo zalezy tez od tego jaka masz budowe ciala, przyzwyczajenia/mozliwosci z ubraniami itd

ja raz testowo w zimie pod kurtka nosilem ze soba przez pewien czas 32cm noz - nikt nigdy nie wyczail ze go mam na sobie - a bylem w stanie go wyciagnac jednym plynnym ruchem w ciagu sekundy.. innym razem mialem tak wpiety mniejszy noz (22cm) ze ochroniarz w knajpie mimo ze mnie macal po nim, to go nie wyczul (albo go zignorowal)..

uirapuru

Wysłany: 13 Grudzień 2011, 15:34   Re: Jak nosić duży nóż?

dzey napisał/a:

ja raz testowo w zimie pod kurtka nosilem ze soba przez pewien czas 32cm noz - nikt nigdy nie wyczail ze go mam na sobie - a bylem w stanie go wyciagnac jednym plynnym ruchem w ciagu sekundy.. innym razem mialem tak wpiety mniejszy noz (22cm) ze ochroniarz w knajpie mimo ze mnie macal po nim, to go nie wyczul (albo go zignorowal)..

wczoraj założyłem na całość polar i cienką kurtę (softshell) no i nie jest aż tak źle, chociaż trzeba pamiętać o tym http://img.labnol.org/di/hidden_weapons.jpg a także samo wyciągnięcie w razie czego wymaga dla zasłonięcia ruchu odwrócenia tułowia o 90 stopni, podwinięcia dolnego ściągacza kurtki i jeszcze odpięcia zabezpieczenia pochwy noża.

mort

Wysłany: 13 Grudzień 2011, 15:52   

ja pitolę!
Ura znowu się do jakiegoś klubu wybierasz ?!

uirapuru

Wysłany: 13 Grudzień 2011, 16:37   

Nie, tylko pasterka i sylwester na miescie :D

jakub

Wysłany: 13 Grudzień 2011, 17:52   

a to jeszcze na pasterkach sie takie rzeczy dzieja?
ja pamietam z 15-20 lat temu w kosciele na brodnie byla niezla jatka, kilkadziesiat osob sie pralo na srodku ulicy, ale potem juz chyba nie bylo nic w takiej skali.

Never argue with a fool. People might not know the difference...
If you have to ask, you're not entitled to know...

dzey
vae victis

SW: JJ

Wysłany: 13 Grudzień 2011, 18:01   Re: Jak nosić duży nóż?

uirapuru napisał/a:
samo wyciągnięcie w razie czego wymaga dla zasłonięcia ruchu odwrócenia tułowia o 90 stopni, podwinięcia dolnego ściągacza kurtki i jeszcze odpięcia zabezpieczenia pochwy noża.

jesli u ciebie to wymaga tyle skomplikowanych ruchow itd to zle to nosisz

u mnie wyciagalem noz jednym plynnym ruchem, jedna reka.. przetestowalem to raz nieswiadomie jak wyskoczyl na mnie w nocy pies - nie zauwazylem skubanca poki juz nie byl 2-3 metry ode mnie i sie prezyl do skoku.. blyskawiczne skrecenie sie do niego i wyciagniecie noza przed siebie - az sam bylem zaskoczony jak szybko to zrobilem i jak calkowicie bezwiednie.. nie ma takiej opcji zebys musial uzywac np drugiej reki, podwijac cos, odpinac itd

uirapuru

Wysłany: 15 Grudzień 2011, 21:45   

dzey: na taki "ruch" mam foldera na klipsie w kieszeni, nie wiem gdzie i jak musiałbym mieć tego kabara schowanego, zeby dać rade go jednym płynnym ruchem wyciągnąć

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 16 Grudzień 2011, 09:39   

Na szelkach lub na pasku.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : TACTICAL GEAR